Ημέρα Πανεπιστημιακής Ενημέρωσης - University Day 2022

Δευτέρα, 4 Απριλίου 2022

Προς τους Γονείς των μαθητριών και των μαθητών της Β΄ και της Γ’ Λυκείου

Αγαπητοί Γονείς,

Το Σχολείο για δέκατη τρίτη χρονιά οργανώνει την Ημέρα Πανεπιστημιακής Ενημέρωσης (University Day), η οποία εφέτος έχει προγραμματιστεί για τη Δευτέρα, 4 Απριλίου 2022. Όπως γνωρίζετε, για την Ημέρα Πανεπιστημιακής Ενημέρωσης προσκαλούνται καθηγητές Ελληνικών Πανεπιστημίων, οι οποίοι ενημερώνουν με ομιλίες/παρουσιάσεις τους/τις  μαθητές/ τριες της Β΄και της Γ΄ Λυκείου για το Πρόγραμμα και τη Διάρκεια Σπουδών, τις μεταπτυχιακές σπουδές και τις επαγγελματικές προοπτικές των πανεπιστημιακών τμημάτων που εκπροσωπούν.

Λόγω των συνθηκών που επιβάλλει η πανδημία, εφέτος οι παρουσιάσεις θα βιντεοσκοπηθούν και θα είναι διαθέσιμες από την Δευτέρα, 4 Απριλίου 2022 έως και την Κυριακή, 1 Μαΐου 2022 στην ηλεκτρονική πλατφόρμα του Σχολείου. Η πρόσβαση σε αυτές θα γίνεται με τους προσωπικούς κωδικούς που χρησιμοποιούν οι μαθητές/τριες για την είσοδό τους στο Portal του Σχολείου. Επίσης, θα έχουν τη δυνατότητα να υποβάλουν στους ομιλητές/τριες ερωτήσεις, χρησιμοποιώντας τη φόρμα που έχει δημιουργηθεί για αυτόν τον σκοπό στην ηλεκτρονική πλατφόρμα.

Οι μαθητές/τριές μας θα ενημερωθούν για την Ημέρα Πανεπιστημιακής Ενημέρωσης μέσα από την πλατφόρμα του Σχολείου, καθώς και με μήνυμα στο ηλεκτρονικό ταχυδρομείο τους.

Σας ευχαριστούμε για τη συνεργασία.

Χρίστος Ι. Κωνσταντόπουλος                                            Παναγιώτης Γιαννουλάτος

Συντονιστής Κολλεγίου Αθηνών &                                     Συντονιστής Κολλεγίου Ψυχικού &

Διευθυντής Λυκείου Κολλεγίου Αθηνών                            Διευθυντής Λυκείου Κολλεγίου Ψυχικού