Κορυφαίες διακρίσεις μαθητών μας στο Παγκόσμιο Κύπελλο Καράτε στην Τουρκία

Μαρ 19, 2019
Στο Παγκόσμιο κύπελλο Καράτε που πραγματοποιήθηκε στην Τουρκία στις 9 και 10 Μαρτίου 2019, τρεις μαθητές του Σχολείου μας κατέκτησαν την 1η και την 3η θέση στην κατηγορία τους.

Συγκεκριμένα, η μαθήτρια Περγάλια Αναστασία κατέκτησε την 1η θέση στην κατηγορία UNDER 10 YEARS FEMALE KATA. Ο μαθητής Καραγιάννης Σταύρος κατέκτησε την 3η θέση στην κατηγορία UNDER 10 YEARS MALE KUMITE. Ο μαθητής Καραγιάννης Γιώργος (Γυμνάσιο Κ.Ψ.) κατέκτησε την 3η θέση στην κατηγορία 13 YEARS OLD INDIVIDUAL MALE KUMITE -50 KG.

Οι μαθητές μας συμμετείχαν στην αποστολή που εκπροσώπησε τα ελληνικά χρώματα ανάμεσα σε 31 χώρες. Η ελληνική αποστολή επέστρεψε στην Ελλάδα με 10 μετάλλια. Ο επικεφαλής προπονητής της αποστολής στη Τουρκία ήταν ο κ. Κωνσταντίνος Νικηφόρος.

Θερμά συγχαρητήρια σε όλη την Ελληνική αποστολή για τις διακρίσεις που μας χάρισε και ιδιαίτερα στους μαθητές του Σχολείου μας.

Σας ευχόμαστε πάντοτε επιτυχίες.