Μαθητικό Συνέδριο για τον Κ. Καρυωτάκη

Φεβ 19, 2019

Την Παρασκευή 25 Ιανουαρίου 2019 αντιπροσωπεία μαθητών του Λυκείου Κολλεγίου Ψυχικού συμμετείχε σε Μαθητικό Συνέδριο, αφιερωμένο στον Κ. Καρυωτάκη με θέμα: “Κ. Καρυωτάκης: ένας ποιητής, μια εποχή”  που συνδιοργανώθηκε από τη Διεύθυνση Δ.Ε. Β’ Αθήνας και 1ο - 2ο ΓΕ.Λ Αγ. Παρασκευής και 1ο - 2ο ΓΕ.Λ Πεύκης.  Συγκεκριμένα, οι μαθήτριες της Β΄ Λυκείου, Γρίβα Άννα, Ζουπάνου Αλεξάνδρα, Καλλίτση Ελένη, Μάνεση Ελένη, Μαρινοπούλου Μάγδα και Παπαθανασίου Νίκη, παρουσίασαν την εισήγησή τους με τίτλο «Η φυγή στην ποίηση του Κ. Καρυωτάκη» που είχαν εκπονήσει με τη βοήθεια των υπεύθυνων καθηγητριών τους Ειρ. Μπαλαδακή και Αικ. Νικολάου. Το Συνέδριο πραγματοποιήθηκε στο αμφιθέατρο του ΕΠΑ.Λ Αγίας Παρασκευής και η παρουσία των μαθητριών μας ήταν εξαιρετική.