Τα Nέα μας

Α.Σ.Ι.Σ. Πρωτάθλημα Κολύμβησης

Δεκ 10, 2022

Το Σάββατο, 10 Δεκεμβρίου 2022, πραγματοποιήθηκε το πρωτάθλημα Κολύμβησης Γυμνασίων και Λυκείων, στο πλαίσιο του Α.Σ.Ι.Σ. (Αθλητικές Συναντήσεις Ιδιωτικών Σχολείων), που διοργάνωσε το Pierce - Αμερικάνικο Κολλέγιο Ελλάδος, στην Αγ. Παρασκευή.

Από το Κολλέγιο έλαβαν μέρος συνολικά 37 μαθητές και μαθήτριες, οι οποίοι κατέλαβαν 7 πρώτες θέσεις, 4 δεύτερες και 14 τρίτες. Στους αγώνες έλαβαν μέρος συνολικά 18 Σχολεία.

Επίσης στους αγώνες επιτεύχθηκε νέα επίδοση Κολλεγίου στο εξής αγώνισμα:

o   4x50 Μικτή Ομαδική από τις μαθήτριες, Ελένη Αρχοντίδη και Αναστασία Σταθάκη της Α' Λυκείου Κ.Α., Ναταλία Στρογγύλη της Γ' Λυκείου Κ.Ψ. και Ζωή Ναταλία Τζανέτου του ΙΒ2, με επίδοση 2’10”57 (1η θέση)

Το Κολλέγιο κατέκτησε την 3η θέση στη βαθμολογία μαθητών και μαθητριών Γυμνασίου και την 1η θέση μαθητών - μαθητριών Λυκείου.

Συνοδοί Καθηγητές – Προπονητές ήταν οι κ.κ. Δημήτρης Ατζεμιάν, Βασίλης Μόσχος, Σέργιος Πλιάκος.

Δείτε τα αποτελέσματα