Τα Nέα μας

Νίκη μαθητών του Κολλεγίου στο τουρνουά St. Catherine’s Debate Cup 2022

Νοε 18, 2022

Το πρώτο τουρνουά debate της φετινής σχολικής χρονιάς, το St Catherine's Debate Cup 2022, πραγματοποιήθηκε με το Σάββατο 12 Νοεμβρίου, με συμμετοχή 57 ομάδων από σχολεία της Αθήνας και της Θεσσαλονίκης. Στον διαγωνισμό συμμετείχαν 6 ομάδες του Σχολείου μας, οι οποίες διαγωνίσθηκαν με μεγάλη επιτυχία.

• Η ομάδα των Κυριάκου Γερογιάννη (ΙΒ1) και Ιακώβ Δαβίδ (ΙΒ1) κέρδισε τον διαγωνισμό (Winning Team)!

Στον τελικό (Open Finalists) προκρίθηκαν επίσης οι παρακάτω ομάδες:

• Λεωνίδας Μαρινόπουλος (ΙΒ1) και Αλεξία Παπαγεωργίου (ΙΒ1) - οι οποίοι είχαν καταταχθεί 1οι στους προκριματικούς γύρους
  • Μάξιμος Παπαϊωαννίδης (ΙΒ1) και Ευτυχία Χριστοδούλου (ΙΒ2)

Οι μαθητές είχαν και εξαιρετικά αποτελέσματα στις ατομικές κατατάξεις, με τους παρακάτω να κατατάσσονται στην πρώτη 10άδα του διαγωνισμού (Top 10 Speakers):

• 4η θέση: Κυριάκος Γερογιάννης, Λεωνίδας Μαρινόπουλος, Μάξιμος Παπαϊωαννίδης
  • 8η θέση: Ειρήνη Γκρίτζαλη (ΙΒ1)
  • 9η θέση: Ευτυχία Χριστοδούλου

Σημαντικές επιτυχίες σημείωσαν και τα νεότερα μέλη της ομάδας μας, με τη Δανάη Τατσοπούλου (Γ' Γυμνασίου ΚΑ) και Ελισσάβετ Τσόλη (Γ' Γυμνασίου ΚΑ) να προκρίνονται στο Novice Final της διοργάνωσης.

Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές μας!