Κολλεγιακός Μαραθώνιος
ΚΥΡ
ΩΡΑ: 05:00 ΜΜ

Κολλεγιακός Μαραθώνιος

Στις 13 & 14 Νοεμβρίου 2021 θα πραγματοποιηθεί ο Μαραθώνιος της Αθήνας, ο Αυθεντικός. Το Σχολείο μας συμμετέχει για 11η συνεχή χρονιά παραμένοντας πιστό στη «διαδρομή προσφοράς» που διανύει από την ίδρυσή του έως σήμερα.

Συμμετέχοντας στον «δικό μας Μαραθώνιο» –είτε ως δρομείς, είτε ως υποστηρικτές δρομέων– συμβάλλουμε στη διάδοση του αθλητικού ιδεώδους και υποστηρίζουμε το Πρόγραμμα Υποτροφιών του Σχολείου μας, διαχέοντας το Κολλεγιακό πνεύμα και αναδεικνύοντας έμπρακτα τις αξίες του εθελοντισμού, της κοινωνικής προσφοράς και της αλληλεγγύης.

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τους αγώνες και τους κανονισμούς του ΣΕΓΑΣ για τη φετινή διοργάνωση και για δηλώσεις συμμετοχής επισκεφθείτε εδώ.