Ενημέρωση της 4ης τάξης Δημοτικού Κολλεγίου Αθηνών για την Ασφαλή Χρήση του Διαδικτύου από τον Δρ. Γ. Νάκο

Μαρ 15, 2024

Οι μαθήτριες και οι μαθητές της 4ης τάξης του Δημοτικού Κολλεγίου Αθηνών είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν τον Δρ. Γ. Νάκο, αξιωματικό της Ελληνικής Αστυνομίας και ψυχολόγο, που συζήτησε με σαφή τρόπο με τα παιδιά τον ασφαλή τρόπο χρήσης του διαδικτύου και της τεχνολογίας γενικότερα. Τα παιδιά συμμετείχαν με ενδιαφέρον και σοβαρότητα και οι ερωτήσεις τους ήταν εύστοχες. Το Σχολείο μας οργανώνει αντίστοιχες δράσεις σε όλη τη διάρκεια του σχολικού έτους, ώστε να πλαισιώσει τα παιδιά παράλληλα με την οικογένεια και να τα ενδυναμώσει απέναντι στις προκλήσεις της τεχνολογίας.