Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου K16

Ιουλ 14, 2019

Το Σαββατοκύριακο 13 και 14 Ιουλίου 2019, πραγματοποιήθηκε το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου K16, στη Χαλκίδα.  Από το Κολλέγιο συμμετείχαν 28 μαθητές και μαθήτριες. Η ομάδα των αγοριών κατέλαβε την 1η θέση στη γενική βαθμολογία και η ομάδα των κοριτσιών τη 2η θέση.

Στους αγώνες επιτεύχθηκαν νέες επιδόσεις Κολλεγίου στα εξής αγωνίσματα:

• Σφαιροβολία (Προκριματικός), από τη μαθήτρια της Γ’ Γυμνασίου Κολλεγίου Ψυχικού, Ορφανού Ιωάννα-Ιουλία, με επίδοση 11,26 μ. (3η θέση).
  • Στο Πένταθλο (600μ., 80μ.με εμπόδια, Ακοντισμός, Σφαιροβολία, Μήκος), από τη μαθήτρια της Γ’ Γυμνασίου Κολλεγίου Ψυχικού, Χριστίνα Καλδή με 3.595 βαθμούς (2η θέση).

Επίσης τις τρεις πρώτες θέσεις κατέλαβαν οι παρακάτω μαθητές και μαθήτριες:

• Οι μαθητές της Β’ και Γ’ Γυμνασίου, Σπυρίδων Χατζηγεωργίου, Αθανάσιος-Μάριος Ζυγούρης, Παναγιώτης Γεώργιος Ζυγούρης, Κωνσταντίνος Σαραντόπουλος, την 1η θέση στο Δρόμο 4x300μ.
  • Οι μαθήτριες της Β’ και Γ’ Γυμνασίου, Χλόη Κεφάλα, Ηρώ Μαύρου, Αλεξάνδρα Παντολέων, Ιλεάνα Χλωρού, την 1η θέση στο Δρόμο 4x80μ.
  • Οι μαθητές της Β’ και Γ’ Γυμνασίου, Νικήτας Κυρκιλής, Νικόλαος Δημητριάδης, Ιωάννης Άγγελος Καρυαμπάς, Γεράσιμος Καμπίτσης, τη 2η θέση στο Δρόμο 4x80μ.
  • Ο μαθητής της Β’ Γυμνασίου Κολλεγίου Ψυχικού, Αθανάσιος Μάριος Ζυγούρης, τη 2η θέση στο Δρόμο 1.000μ.
  • Ο μαθητής της Γ’ Γυμνασίου Κολλεγίου Ψυχικού, Γεράσιμος Καμπίτσης, την 3η θέση στο Δρόμο 80μ.
  • Ο μαθητής της Γ’ Γυμνασίου Κολλεγίου Αθηνών, Σπυρίδων Χατζηγεωργίου, την 3η θέση στο Δρόμο 600μ.

Δείτε τα αποτελέσματα