Α.Σ.Ι.Σ. Πρωτάθλημα Στίβου Γυμνασίων – Λυκείων

Μαρ 16, 2019

Το Σάββατο, 16 Μαρτίου 2019, πραγματοποιήθηκαν οι Τελικοί αγώνες Στίβου Γυμνασίων και Λυκείων, στο πλαίσια του Α.Σ.Ι.Σ. (Αθλητικές Συναντήσεις Ιδιωτικών Σχολείων), που διοργάνωσε το Κολλέγιο Αθηνών.  Στους αγώνες έλαβαν μέρος τα εξής Σχολεία: Αμερικάνικο Κολλέγιο Ελλάδος, Αρσάκεια, Γερμανική Σχολή Αθηνών, Ε.Ε.Ι. Κολλέγιο, Εκπ. Αυγουλέα- Λιναρδάτου Εκπ. Γείτονα, Εκπ. Δούκα, Εκπ. Κωστέα-Γείτονα, Ελληνογερμανική Αγωγή, Ε.Ο. “Θεμιστοκλής”, Εράσμειος Ελληνογερμανική  Αγωγή, Ιόνιος Σχολή, Λεόντειο Λύκειο Ν. Σμύρνης, Λεόντειο Πατησίων, Ν. Γενιά Ζηρίδη, Ν. Εκπ. Γ. Μαλλιάρα, Σχ. Μωραΐτη, Τοσίτσεια.  Το Κολλέγιο κατέκτησε την 1η Θέση στη Γενική Βαθμολογία μαθητών – μαθητριών Γυμνασίου με 141 βαθμούς, και την 1η Θέση στη Γενική Βαθμολογία μαθητών – μαθητριών Λυκείου με 169 βαθμούς.

Στους αγώνες επιτεύχθηκαν νέες επιδόσεις Α.Σ.Ι.Σ. στα εξής αγωνίσματα:

• Άλμα εις ύψος από τη μαθήτρια Βιργινία Κουλουμέντα, της Γ’ Γυμνασίου, με επίδοση 1.70μ.
  • Δρόμος 100μ. από τη μαθήτρια Μαρκέλλα-Καλλιόπη Παπανδρέου, του ΙΒ1, με επίδοση 12”53.

Δείτε τα αποτελέσματα