Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου Παίδων - Κορασίδων

Ιουν 25, 2017

Το σαββατοκύριακο 24 και 25 Ιουνίου 2017, πραγματοποιήθηκε το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου Παίδων – Κορασίδων, στα Τρίκαλα.  Από το Κολλέγιο συμμετείχαν 31 μαθητές και μαθήτριες. Η ομάδα των κορασίδων κατέλαβε την 1η θέση και η ομάδα των παίδων την 3η θέση. Επίσης  κατέλαβαν την 1η θέση στη γενική βαθμολογία.

Στους αγώνες επιτεύχθηκαν νέες επιδόσεις Κολλεγίου στα εξής αγωνίσματα:

• Δρόμος 3000μ. από το μαθητή της Γ’ Γυμνασίου Κολλεγίου Αθηνών, Ζήση Τζιαμούρτα, με επίδοση 9’18”80 (7η θέση).
  • Δρόμος 400μ. από τη μαθήτρια της Γ’ Γυμνασίου Κολλεγίου Αθηνών,  Έλλη-Ευτυχία Δεληγιάννη, με επίδοση 58”43 (2η θέση προκριματικός).

Επίσης τις τρεις πρώτες θέσεις κατέλαβαν οι παρακάτω μαθητές και μαθήτριες:

• Ο μαθητής της Β’ Λυκείου Κολλεγίου Ψυχικού, Γεώργιος-Παναγιώτης Μηλιαράς την 1η θέση στο Δρόμο 1.500μ.
  • Η μαθήτρια της Β’ Λυκείου Κολλεγίου Αθηνών, Εμμανουέλα-Σεβαστή Καρυαμπά την 1η θέση στο Δρόμο 100μ.
  • Η μαθήτρια της Α’ Λυκείου Κολλεγίου Ψυχικού, Ιωάννα Πανοπούλου την 1η θέση στο Δρόμο 800μ.
  • Οι μαθήτριες της Γ’ Γυμνασίου και της Β’ Λυκείου Κολλεγίου Αθηνών, Ναταλία Αλιπράντη, Δωροθέα Καλτσά, Μαρκέλλα-Καλλιόπη Παπανδρέου και Εμμανουέλα-Σεβαστή Καρυαμπά την 1η θέση στο Δρόμο 4x100μ.
  • Οι μαθήτριες της Γ’ Γυμνασίου και της Α’ Λυκείου, Αναστασία Διαμαντή, Έλλη-Ευτυχία Δεληγιάννη, Ιωάννα Πανοπούλου. Ελισάβετ Μητρόπαπα την 1η θέση στο Δρόμο 4x400μ.
  • Η μαθήτρια της Γ’ Γυμνασίου Κολλεγίου Αθηνών, Μαρκέλλα-Καλλιόπη Παπανδρέου την 3η θέση στο Δρόμο 100μ.

Δείτε τα αποτελέσματα