Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου Εφήβων - Νεανίδων

Ιουλ 9, 2017

Το σαββατοκύριακο 8 και 9 Ιουλίου 2017, πραγματοποιήθηκε το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου Εφήβων – Νεανίδων,  στην Κατερίνη.  Από το Κολλέγιο συμμετείχαν 28 μαθητές και μαθήτριες. Η ομάδα των εφήβων κατέλαβε την 3η θέση στη γενική βαθμολογία.

Στους αγώνες επιτεύχθηκαν νέες επιδόσεις Κολλεγίου στα εξής αγωνίσματα:

• Άλμα εις ύψος από το μαθητή του Γ΄ Λυκείου Κολλεγίου Αθηνών, Νικόλαο Τζουγκαράκη, με επίδοση 2,03μ. Επίδοση που κατείχε από το 1969 ο Ιωάννης Κούσουλας με 2,01μ (2η θέση).
  • Δρόμος 4x100μ. από τις μαθήτριες της Β’ & Γ’ Λυκείου, Φανή Κανόνη, Στεφανία Αντωνοπούλου, Εμμανουέλα-Σεβαστή Καρυαμπά, Ναταλία Αλιπράντη με επίδοση 48”97 (2η θέση).
  • Δρόμος 4x400μ. από τις μαθήτριες της Β’ & Α’ Λυκείου, Χριστίνα Ζαμκίνου, Ελισάβετ Μητρόπαπα, Αναστασία Διαμαντή, Αριάνα-Χριστίνα Λιναρά με επίδοση 4’05”89 (9η θέση).

Επίσης τις τρεις πρώτες θέσεις κατέλαβαν οι παρακάτω μαθητές και μαθήτριες:

• Ο μαθητής της Β’ Λυκείου Κολλεγίου Ψυχικού, Γεώργιος-Παναγιώτης Μηλιαράς τη 2η θέση στο Δρόμο 800μ.
  • Η μαθήτρια της Β’ Λυκείου Κολλεγίου Αθηνών, Εμμανουέλα-Σεβαστή Καρυαμπά την 3η θέση στο Δρόμο 100μ.

Δείτε τα αποτελέσματα