Α.Σ.Ι.Σ. Αγώνες Δρόμου σε Ανώμαλο Έδαφος Γυμνασίου - Λυκείου

Φεβ 14, 2016

Την Κυριακή, 14 Φεβρουαρίου 2016, πραγματοποιήθηκαν οι Ετήσιοι Αγώνες Δρόμου σε Ανώμαλο Έδαφος  Γυμνασίων – Λυκείων,  στα πλαίσια του Α.Σ.Ι.Σ. (Αθλητικές Συναντήσεις Ιδιωτικών Σχολείων), που διοργάνωσαν τα Εκπ. Αυγουλέα - Λιναρδάτου στις αθλητικές εγκαταστάσεις του Οικολογικού πάρκου Αναψυχής, στο Ίλιον Αττικής.

Στους αγώνες έλαβαν μέρος συνολικά 11 μαθητές και μαθήτριες των Λυκείων και 27 μαθητές και μαθήτριες των Γυμνασίων Κολλεγίου Αθηνών και Κολλεγίου Ψυχικού, οι οποίοι κατέλαβαν 6 πρώτες θέσεις, 5 δεύτερες και 5 τρίτες.  Το Κολλέγιο κατέκτησε την 1η θέση στην Ομαδική Βαθμολογία Λυκείου, την 1η θέση στη Β’ Γυμνασίου, την 1η θέση στην Α’ Γυμνασίου οι μαθήτριες και την 2η θέση οι μαθητές και την 1η θέση οι μαθήτριες της Γ’ Γυμνασίου.

Συνοδοί Καθηγητές – Προπονητές οι κ.κ. Θοδωρής Γραμματικόπουλος και Γιάννης Οικονόμου.

Δείτε τα αποτελέσματα