Υ.ΠΑΙ.Θ.Π.Α. Αγώνες δρόμου σε ανώμαλο έδαφος μαθητών – μαθητριών Λυκείου - Γυμνασίου

Φεβ 27, 2014

Την Πέμπτη, 27 Φεβρουαρίου 2014, πραγματοποιήθηκε ο Αγώνας Δρόμου σε ανώμαλο έδαφος μαθητών και μαθητριών Λυκείου – Γυμνασίου, στο Άλσος Συγγρού, στα πλαίσια του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων, Πολιτισμού και Αθλητισμού.

Οι μαθήτριες Λυκείων έτρεξαν 3.000μ.
 5η Μόσχου Ιωάννα Β4 Κ.Ψ.
 Οι μαθητές Λυκείων έτρεξαν 4.000μ.
 1ος Βασιλείου Άγγελος Β2 Κ.Α.
 Οι μαθήτριες Γυμνασίων έτρεξαν 2.000μ.
 1η Πανοπούλου Ιωάννα Α4 Κ.Ψ.
 2η Πανοπούλου Χριστίνα Α2 Κ.Ψ.
 3η Καρελιώτη Σοφία Β2 Κ.Ψ.
 4η Τριανταφύλλη Ιωάννα Γ1Κ.Ψ.
 Οι μαθητές Γυμνασίων έτρεξαν 3.000μ.
 1ος Μηλιαράς Γιώργος-Παναγιώτης Β4 Κ.Ψ.
 4ος Σίμος Ρήγας Γ7 Κ.Ψ.

Την Τετάρτη, 5 Μαρτίου 2014, πραγματοποιήθηκε το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Δρόμου σε Ανώμαλο Έδαφος, στο Οικολογικό Πάρκο Α. Τρίτση. Ο μαθητής Αναστασιάδης Αλέξανδρος του Β1, Λυκείου Κολλεγίου Αθηνών κατέλαβε την 6η θέση και ο μαθητής Βασιλείου Άγγελος του Β2, Λυκείου Κολλεγίου Αθηνών κατέλαβε την 7η θέση.

Συνοδοί Καθηγητές – Προπονητές ήταν οι κ.κ. Θοδωρής Γραμματικόπουλος, και Γιάννης Οικονόμου.