Κολλεγιακός Μαραθώνιος
ΚΥΡ
ΩΡΑ: 05:00 ΜΜ - 03:00 ΜΜ

Κολλεγιακός Μαραθώνιος

Στις 12 & 13 Νοεμβρίου 2022, θα πραγματοποιηθεί ο Μαραθώνιος Αθήνας, ο Αυθεντικός.  Το Σχολείο μας συμμετέχει για 12η συνεχή χρονιά παραμένοντας πιστό στη «διαδρομή προσφοράς» που διανύει από την ίδρυσή του έως σήμερα. Όπως κάθε χρόνο η Κολλεγιακή οικογένεια δίνει το «παρών» στηρίζοντας το Πρόγραμμα Υποτροφιών του Σχολείου μας.

Πληροφορίες για τους αγώνες:

• Ο αγώνας δρόμου των 10χλμ και για ενήλικες και για μαθητές (άνω των 12 ετών) θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο, 12 Νοεμβρίου 2022, το απόγευμα (17:00).
  • Ο αγώνας δρόμου των 5χλμ και για ενήλικες και για μαθητές (άνω των 12 ετών) θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή, 13 Νοεμβρίου 2022, το πρωί (08:30).
  • Ο αγώνας δρόμου των 42χλμ για ενήλικες (άνω των 18 ετών) θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή, 13 Νοεμβρίου 2022, το πρωί (09:00).
  • Ο αγώνας δρόμου των 1,2 χλμ για μαθητές (Δ’, Ε’, Στ’ Δημοτικού) θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή, 13 Νοεμβρίου 2022, το πρωί (10:15).

Υποστήριξη δρομέων: Συμμετέχοντας στον «δικό μας Μαραθώνιο» – ως δρομείς  ή/και ως υποστηρικτές δρομέων– συμβάλλουμε στη διάδοση του αθλητικού ιδεώδους και υποστηρίζουμε το Πρόγραμμα Υποτροφιών του Σχολείου μας, διαχέοντας το Κολλεγιακό πνεύμα και αναδεικνύοντας έμπρακτα τις αξίες του εθελοντισμού, της κοινωνικής προσφοράς και της αλληλεγγύης. Θα σας κοινοποιηθεί σύντομα η λίστα των Κολλεγιακών δρομέων για να στηρίξετε τον αγώνα τους με τη δωρεά σας για το Πρόγραμμα Υποτροφιών. Οι δρομείς που στηρίζετε λαμβάνουν ενημέρωση για την υποστήριξή σας.

Εντωμεταξύ, μπορείτε να στηρίξετε το Πρόγραμμα Υποτροφιών με δωρεά σας στον ακόλουθο σύνδεσμο www.athenscollege.edu.gr/give/givenow. Κάθε δωρεά –ανεξαρτήτως ποσού– κάνει τη διαφορά στη ζωή των μαθητών μας. Η συλλογική συμμετοχή είναι η δύναμή μας.