Τι κάνεις όταν σ' έχουν βάλει στο μάτι!

Αν είσαι θύμα σχολικού εκφοβισμού, μάθε πώς να σέβεσαι τον εαυτό σου! Αν είσαι θύτης, μάθε πώς να σέβεσαι τους άλλους!
Συγγραφέας : Michele Elliott
Εκδοση : Αδελφοί Βλάσση
Τάξη : 4η - 6η τάξη
Αν είσαι θύμα σχολικού εκφοβισμού,μάθε πώς να σέβεσαι τον εαυτό σου!Αν είσαι θύτης, μάθε πώς να σέβεσαι τους άλλους!

Οι στατιστικές για το σχολικό εκφοβισμό στην Ελλάδα δείχνουν ότι το φαινόμενο είναι υπαρκτό, ανησυχητικό και δεν επιτρέπεται πλέον ο «στρουθοκαμηλισμός». Έχουμε την πεποίθηση ότι το παρόν βιβλίο θα βοηθήσει ουσιαστικά οποιονδήποτε εμπλέκεται με τη σχολική κοινότητα και πως η μοναδική γραφή της Μισέλ Έλιοτ θα συμβάλει ώστε να αποφευχθεί ο ψυχικός πόνος, τον οποίο πολλά παιδιά βιώνουν σήμερα.

Βικτωρία ΠρεκατέΕκπαιδευτικός – Ψυχολόγος – ΣυγγραφέαςΠρόεδρος του «ΜΕΝΤΟΡΑ για την Παιδική Προστασία και Ευημερία»www.mentoras.org

(από το οπισθόφυλλο του βιβλίου)

Τι κάνεις όταν σ' έχουν βάλει στο μάτιΣυγγραφέας: Michele ElliottΕκδότης: Αδελφοί ΒλάσσηΣελίδες: 120

[ημερομηνία καταχώρισης: 14/5/2014]