12οι Αγώνες Στίβου - Αθανασιάδεια 2013

Ιαν 17, 2024

Την Πέμπτη, 30 Μαΐου 2013, πραγματοποιήθηκαν οι 12οι Αγώνες Στίβου των Δημοτικών Σχολείων Κολλεγίου Αθηνών και Κολλεγίου Ψυχικού “Αθανασιάδεια” στη μνήμη του Αλέξανδρου Αθανασιάδη.  Στο τελετουργικό μέρος παρέλασαν όλοι οι μαθητές και οι μαθήτριες, που μετείχαν στους αγώνες.  Εξαιρετική συμβολή στην επιτυχία των αγώνων είχε η συμμετοχή της μπάντας της Ελληνικής Αστυνομίας.  Μετά την Έπαρση Σημαίας και τον Εθνικό Ύμνο, την κήρυξη των αγώνων έκανε ο κ. Κωνσταντίνος Κανόνης, μέλος του Δ.Σ. του Ε.Ε.Ι. και εκπρόσωπος του Ε.Ε.Ι. στην Αθλητική Συμβουλευτική Επιτροπή.
Εδόθησαν αναμνηστικές πλακέτες στους μαθητές και μαθήτριες των Δημοτικών Σχολείων Κολλεγίου Αθηνών και Κολλεγίου Ψυχικού που πέτυχαν νέες επιδόσεις κατά τη διάρκεια των εσωτερικών αγώνων στίβου των τάξεων, στους αγώνες στίβου Α.Σ.Ι.Σ. και στα Αθανασιάδεια 2013.
Στους αγώνες αυτούς μετείχαν 258 μαθητές και μαθήτριες από τις τάξεις 6ης, 5ης  και 4ης Δημοτικού.
 Σημειώθηκαν 8 νέες επιδόσεις Αθανασιαδείων και 7 νέες επιδόσεις τάξεων:
Δρόμος 80μ. μαθητών
Αλέξανδρος Πρωτοψάλτης (Στ1 Κ.Ψ.) με επίδοση 10”73
Δρόμος 600μ. μαθητών
Αριστοτέλης Αργυρόπουλος (Ε3 Κ.Ψ.) με επίδοση 1’47”17 (επίδοση 5ης Κ.Ψ.)
Ρίψη Σφαίρας 1 Kgr μαθητών
Γιώργος Καρλαύτης (Στ4 Κ.Ψ.) με επίδοση 20,00μ.
Δρόμος 6x50μ. μαθητών
Σπυρίδων Λούκας, Μιχαήλ-Παναγιώτης Μιγάδης, Δήμος Μπαδογιαννάκης, Μάριος-Ιωάννης Σέγγας, Στέφανος-Αγαμέμνων Φριλίγκος, Χαράλαμπος-Νικόλαος Αναγνωστόπουλος (Στ2 Κ.Α.) με επίδοση 44”02
Δρόμος 60μ. μαθητριών
Μαρκέλλα-Καλλιόπη Παπανδρέου (Ε2 Κ.Α.) με επίδοση 08”32
Δρόμος 600μ. μαθητριών
Ιωάννα Πανοπούλου (Στ4 Κ.Ψ.) με επίδοση 1’44”78
Άλμα εις Μήκος μαθητριών
Πασχαλίνα Κουλουμέντα (Στ6 Κ.Ψ.) με επίδοση 4,57μ.
Ρίψη Ελαστικής Σφαίρας μαθητριών
Αγάπη Κρητικού (Στ2 Κ.Ψ.) με επίδοση 48,00μ.
Δρόμος 6x50μ. μαθητριών
Μαρία Μέϊσον, Ματθίλδη Μπουκουβάλα, Βασιλική Παπαρρηγοπούλου, Καλλιόπη Παπαφιλίππου, Αιμιλία-Αμαλία-Ματθίλδη Τσόπελα, Χριστιάνα Αντωνοπούλου (Δ4 Κ.Α.) με επίδοση 48”45 (επίδοση 4ης Κ.Α.)
Δρόμος 6x50μ. μαθητριών
Ιουλία-Μαρία Ιωάννου, Θεοδώρα-Ηλέκτρα Κονταξή, Διονυσία Κούφαλη, Ελένη Μεϊερ, Ελεονόρα Τομάζου, Έλλη Βασιλείου (Δ6 Κ.Ψ.) 49”95 (επίδοση 4ης Κ.Ψ.)
Δρόμος 6x50μ. μαθητριών
Δανάη Αρεταίου, Μελίνα Κερτσικώφ, Αθηνά Βιδάλη, Φαίδρα Χρυσοστάλη, Μυρτώ Ζαφειράκη, Λουίζα Χατζηγεωργίου (Στ2 Κ.Α.) 44”95

Δείτε τα αποτελέσματα