Α.Σ.Ι.Σ. Πρωτάθλημα Κολύμβησης Γυμνασίων - Λυκείων

Δεκ 9, 2023

Το Σάββατο, 9 Δεκεμβρίου 2023, πραγματοποιήθηκε το πρωτάθλημα Κολύμβησης Γυμνασίων και Λυκείων, στο πλαίσιο του Α.Σ.Ι.Σ. (Αθλητικές Συναντήσεις Ιδιωτικών Σχολείων), που διοργάνωσε το Pierce - Αμερικάνικο Κολλέγιο Ελλάδος, στην Αγ. Παρασκευή.

Από το Κολλέγιο έλαβαν μέρος συνολικά 42 μαθητές και μαθήτριες, οι οποίοι κατέλαβαν 10 πρώτες θέσεις, 9 δεύτερες και 11 τρίτες. Στους αγώνες έλαβαν μέρος συνολικά 18 Σχολεία.

Επίσης επιτεύχθηκε μια νέα επίδοση Α.Σ.Ι.Σ. στο εξής αγώνισμα:

• 4x50μ Ελεύθερο από τους μαθητές, Αντώνιος Δημητριάδης του ΙΒ2, Γεώργιος Δούσης της Β' Λυκείου Κ.Α., Νικόλαος Σούτος της Γ' Λυκείου Κ.Ψ. και Χαράλαμπος Φρυδάκης της Β’ Λυκείου Κ.Α., με επίδοση 1’44”07 (1η θέση)

Το Κολλέγιο κατέκτησε την 1η θέση στη βαθμολογία μαθητών - μαθητριών Γυμνασίου με 230 βαθμούς και τη 2η θέση μαθητών - μαθητριών Λυκείου με 179,5 βαθμούς.

Συνοδοί Καθηγητές – Προπονητές ήταν οι κ.κ. Δημήτρης Ατζεμιάν, Βασίλης Μόσχος, Σέργιος Πλιάκος και Νικήτας Σμυρνιός.

Δείτε τα αποτελέσματα