Εσωτερικοί Αγώνες Στίβου Δημοτικών Σχολείων

Μαϊ 12, 2023

Από 8 έως 12 Μαΐου 2023, πραγματοποιήθηκαν οι Εσωτερικοί Αγώνες Στίβου των τάξεων 3ης έως 6ης των Δημοτικών Σχολείων Κολλεγίου Αθηνών και Κολλεγίου Ψυχικού, στην Κάντζα.

Σημειώθηκαν συνολικά 7 νέες επιδόσεις τάξεων στα εξής αγωνίσματα:

•  Άλμα σε ύψος από τη μαθήτρια Ηλέκτρα Πατεράκη, της 3ης Δημοτικού Κολλεγίου Αθηνών, με επίδοση 1.11μ.

• Ρίψη Vortex από τον μαθητή Αλκίνοο Παύλου, της 3ης Δημοτικού Κολλεγίου Αθηνών, με επίδοση 28.44μ.

• Ρίψη Vortex από τη μαθήτρια Μαρία-Ισαβέλλα Γιαννάτου, της 4ης Δημοτικού Κολλεγίου Ψυχικού, με επίδοση 21.60μ.

• Δρόμος 150μ. από τη μαθήτρια, Δανάη-Ευαγγελία Καραμπάτσα της 5ης Δημοτικού Κολλεγίου Αθηνών, με επίδοση 21’’67

• Ρίψη Vortex από τον μαθητή Νικηφόρο Χάσκο της 5ης Δημοτικού Κολλεγίου Αθηνών, με επίδοση 39.40μ.

• Ρίψη Vortex από τον μαθητή Δημήτριο Ράπτη, της 5ης Δημοτικού Κολλεγίου Ψυχικού, με επίδοση 43.30μ.

• Ρίψη Vortex από τη μαθήτρια Ειρήνη Χάσκου, της 6ης Δημοτικού Κολλεγίου Αθηνών, με επίδοση 37.10μ.

Δείτε τα αποτελέσματα