Α.Σ.Ι.Σ. Αγώνες Στίβου Δημοτικών Σχολείων

Μαϊ 28, 2023

Tην Κυριακή, 28 Μαΐου 2023, πραγματοποιήθηκαν οι αγώνες Στίβου Δημοτικών Σχολείων για τις τάξεις 5ης και 6ης Δημοτικού, στo πλαίσιo των Α.Σ.Ι.Σ. (Αθλητικών Συναντήσεων Ιδιωτικών Σχολείων), που διοργάνωσαν τα Εκπαιδευτήρια Κωστέα-Γείτονα (CGS).

Στους αγώνες έλαβαν μέρος συνολικά 50 μαθητές και μαθήτριες των Δημοτικών Σχολείων Κολλεγίου Αθηνών και Κολλεγίου Ψυχικού οι οποίοι κατέλαβαν 12 πρώτες θέσεις, 8 δεύτερες και 6 τρίτες θέσεις.  Στους αγώνες έλαβαν μέρος 16 σχολεία.

Επίσης επιτεύχθηκαν τέσσερις νέες επιδόσεις Κολλεγίου στα εξής αγωνίσματα:

• Ρίψη Vortex από τον μαθητή Νικηφόρο Χάσκο, της 5ης Δημοτικού Κολλεγίου Αθηνών, με επίδοση 42.51μ.

• Δρόμος 60μ. από τον μαθητή Αθανάσιο Μποσόλη, της 5ης Δημοτικού Κολλεγίου Ψυχικού, με επίδοση 8"14

• Δρόμος 800μ. από τον μαθητή Στέφανο Αγιοστρατίτη, της 6ης Δημοτικού Κολλεγίου Ψυχικού, με επίδοση 2’33’’87

• Ρίψη Vortex από τον μαθητή Γεώργιο Τρυπηνιώτη, της 6ης Δημοτικού Κολλεγίου Ψυχικού, με επίδοση 42.63μ.

Συνοδοί Καθηγητές – Προπονητές ήταν οι κ.κ. Αλεξανδρα Λαζανά, Παντελής Χασάπης, Αμβρόσιος Χατζηαποστόλου, Παναγιώτης Στρουμπάκος, Στέφανος Μπαρούτσας, Μαργαρίτα Τσουτσιουμάνου και Σοφία Παπαχρήστου.

Δείτε τα αποτελέσματα: Ε' Δημοτικού - Στ' Δημοτικού