20οι Αγώνες Στίβου, Αθανασιάδεια 2023

Μαϊ 25, 2023

Την Πέμπτη, 25 Μαΐου 2023, πραγματοποιήθηκαν οι 20οι Αγώνες Στίβου των Δημοτικών Σχολείων Κολλεγίου Αθηνών και Κολλεγίου Ψυχικού “Αθανασιάδεια” στη μνήμη του Αλέξανδρου Αθανασιάδη.  Tην κήρυξη των αγώνων έκανε η κ. Αννίκα Παπαντωνίου, Πρόεδρος του Διοικητικού Συμβουλίου του Ε.Ε.Ι.

Απονεμήθηκαν 7 αναμνηστικές πλακέτες στους μαθητές και μαθήτριες των Δημοτικών Σχολείων Κολλεγίου Αθηνών και Κολλεγίου Ψυχικού που πέτυχαν νέες επιδόσεις κατά τη διάρκεια των εσωτερικών αγώνων στίβου των τάξεων και στα Αθανασιάδεια 2023.

Στους αγώνες αυτούς μετείχαν 252 μαθητές και μαθήτριες από την 3η έως την 6η Δημοτικού.

Σημειώθηκε μια νέα επίδοση Αθανασιαδείων στη ρίψη Vortex, από τη μαθήτρια Χάσκου Ειρήνη (6στ Κ.Α.) με επίδοση 34,75μ.

Δείτε τα αποτελέσματα