Διακρίσεις του μαθητή Φίλιππου-Ιωάννη Δούμα

Μαρ 11, 2023

Ο μαθητής της 6ης  Δημοτικού Κολλεγίου Αθηνών, Φίλιππος Ιωάννης Δούμας, συμμετείχε στα εξής πρωταθλήματα:

• Στους Περιφερειακούς Αγώνες Σκι Νοτίου Ελλάδας, που διεξήχθησαν στο Χιονοδρομικό Κέντρο Μετσόβου, στις 28-29/1/23 και κατέκτησε 2η θέση στην κατηγορία Παμπαίδων - Παγκορασίδων στο αγώνισμα του Giant Slalom και 2η θέση στο αγώνισμα του Combi.

• Στους Περιφερειακούς Αγώνες Σκι Νοτίου Ελλάδας, που διεξήχθησαν στο Χιονοδρομικό Κέντρο Πηλίου, στις 18-19/2/23 και κατέκτησε 1η θέση στην κατηγορία Παμπαίδων - Παγκορασίδων στο αγώνισμα του Giant Slalom και 2η θέση στο αγώνισμα του Combi.

• Στους Πανελλήνιους Αγώνες Σκι, που διεξήχθησαν στο Χιονοδρομικό Κέντρο Βασιλίτσας, στις 11/3/23 και κατέκτησε 1η θέση στην κατηγορία Παμπαίδων - Παγκορασίδων στο αγώνισμα του Combi.