Επίσκεψη της γυναικείας ομάδας Lacrosse του Elon University

Νοε 22, 2022

Την Τρίτη, 22 Νοεμβρίου 2022, πραγματοποιήθηκε στις αθλητικές εγκαταστάσεις των Δημοτικών μας Σχολείων, επίδειξη – προπόνηση του αθλήματος Lacrosse από τη γυναικεία ομάδα του ELON University, North Carolina, USA.

Την επίδειξη του Lacrosse παρακολούθησαν με μεγάλη έκπληξη, χαρά αλλά και υπευθυνότητα οι μαθητές και οι μαθήτριες της 6ης  τάξης των Δημοτικών του Κ.Α. και του Κ.Ψ. ενώ ιδιαίτερο τόνο και χρώμα στην εκδήλωση έδωσε και η συμμετοχή τμημάτων της 1ης  τάξης του Κ.Α.

Οι μαθήτριες και οι μαθητές του Σχολείου μας συμμετείχαν με μεγάλο ενθουσιασμό και στις δράσεις-μέρος της προπόνησης, αποκτώντας με αυτόν τον τρόπο εμπειρία σε ένα πολύ τεχνικό και εντυπωσιακό ομαδικό άθλημα που τα τελευταία χρόνια αναπτύσσεται και στη χώρα μας.