Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Θαλάσσιου Σκι

Ιουλ 14, 2019

Στις 11-14 Ιουλίου πραγματοποιήθηκε το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Θαλάσσιου Σκι 2019, στη λίμνη Στράτου στο Αγρίνιο, οι μαθητές μας σημείωσαν τις παρακάτω διακρίσεις:

Ο μαθητής Αντωνάτος Γεώργιος, της Γ’ Γυμνασίου του Κολλεγίου Ψυχικού, κατέλαβε την πρώτη θέση στη φιγούρα Tricks σημειώνοντας πανελλήνιο ρεκόρ στην κατηγορία αγόρια κάτω των 17 ετών και 4η θέση στο σλάλομ.

Η μαθήτρια Αντωνάτου Καλλιόπη, της Β’ Γυμνασίου του Κολλεγίου Ψυχικού, κατέλαβε την πρώτη θέση στο σλάλομ, σημειώνοντας πανελλήνιο ρεκόρ στα κορίτσια κάτω των 14 ετών και τη δεύτερη θέση στη φιγούρα Tricks.

Οι δύο μαθητές συμμετείχαν εφέτος  για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά με την Εθνική Ομάδα στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Θαλάσσιου Σκι, που διεξήχθη στις 27-31 Αυγούστου, στη Νότια Γαλλία.

Στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Θαλάσσιου Σκι επίσης διακρίθηκε και ο μαθητής Ναθαναήλ Παύλος, της Β’ Λυκείου Κολλεγίου Ψυχικού, που έλαβε την 1η θέση στην κατηγορία Open Men Slalom και τη δεύτερη θέση στην κατηγορία Open Men Tricks.