15οι Κολυμβητικοί Αγώνες Δημοτικών Σχολείων

Μαρ 27, 2019

Την Τετάρτη, 27 Μαρτίου 2019, πραγματοποιήθηκαν οι 15οι Κολυμβητικοί Αγώνες Δημοτικών Σχολείων εις μνήμην Αθηνούλας Μαρτίνου, στο Κολυμβητικό Κέντρο «Αθηνούλα Μαρτίνου». Την κήρυξη των αγώνων έκανε ο κύριος Νικόλαος Τσαβλίρης, Πρόεδρος του Δ.Σ. του Ε.Ε.Ι.

Οι αγώνες είχαν μεγάλη επιτυχία, έγιναν παρουσία μελών του Σωματείου του Ε.Ε.Ι, των Διευθύνσεων των σχολικών μονάδων του Ε.Ε.Ι. και μεγάλου αριθμού γονέων.

Στους αγώνες επιτεύχθηκαν 3 νέες επιδόσεις Κολυμβητικών Αγώνων στα εξής αγωνίσματα:

• 50μ. Πρόσθιο, Σταθάκη Αναστασία, 6ης Δημοτικού Κ.Α., 39”91
  • 50μ. Ύπτιο, Βλαχάκη Ήλια, 6ης Δημοτικού Κ.Α., 36”12, η οποία αποτελεί και νέα επίδοση τάξης
  • 25μ. Ελεύθερο, Πατέρα Ειρήνη, 6ης Δημοτικού Κ.Α., 14”29, η οποία αποτελεί και νέα επίδοση τάξης
  • και 2 νέες επιδόσεις τάξεων στα εξής αγωνίσματα:
  • 50μ. Πρόσθιο, Ιωάννης Μποχλόγυρος, 6ης Δημοτικού Κ.Ψ., 44”64
  • 4x25μ. Ελεύθερο, Κωστόπουλος Γιάννης, Μπαϊρακτάρης Μάρκος, Πλακωτάρης Ιωάννης-Αμβρόσιος, Τσούπης Ανδρέας, 5δ Δημοτικού Κ.Α.,01’09’’13

Για τις νέες επιδόσεις που πραγματοποιήθηκαν στους εσωτερικούς αγώνες κολύμβησης των τάξεων, φέτος βραβεύτηκαν 11 μαθητές και μαθήτριες από τα Δημοτικά Σχολεία Κολλεγίου Αθηνών – Κολλεγίου Ψυχικού.

Δείτε τα αποτελέσματα