Α.Σ.Ι.Σ. Αγώνες Δρόμου σε Ανώμαλο Έδαφος Γυμνασίου - Λυκείου

Φεβ 17, 2019

Το Σάββατο, 17 Φεβρουαρίου 2019, πραγματοποιήθηκαν οι Ετήσιοι Αγώνες Δρόμου σε Ανώμαλο Έδαφος  Γυμνασίων – Λυκείων,  στο πλαίσιο του Α.Σ.Ι.Σ. (Αθλητικές Συναντήσεις Ιδιωτικών Σχολείων), που διοργάνωσαν τα Εκπ. Αυγουλέα - Λιναρδάτου στις αθλητικές εγκαταστάσεις του Οικολογικού πάρκου Αναψυχής, στο Ίλιον Αττικής.

Στους αγώνες έλαβαν μέρος συνολικά 8 μαθητές και μαθήτριες των Λυκείων και 21 μαθητές και μαθήτριες των Γυμνασίων Κολλεγίου Αθηνών και Κολλεγίου Ψυχικού, οι οποίοι κατέλαβαν 3 πρώτες θέσεις, 5 δεύτερες και 5 τρίτες.  Το Κολλέγιο κατέκτησε την 1η θέση στην Ομαδική Βαθμολογία μαθητών Λυκείου, μαθητών Α’ και Β’ Γυμνασίου και την 1η θέση μαθητριών Λυκείου.

Συνοδοί Καθηγητές – Προπονητές οι κ.κ. Θοδωρής Γραμματικόπουλος, Γιάννης Οικονόμου και Μαρία Πρωτόπαπα.

Δείτε τα αποτελέσματα

A' Γυμνασίου