Εορτασμός Ολυμπιακής Ημέρας Γυμνασίων - Λυκείων

Μαρ 28, 2018

Τη Δευτέρα, 26 Μαρτίου 2018, πραγματοποιήθηκε ο εορτασμός της Ολυμπιακής Ημέρας για τους μαθητές και τις μαθήτριες των Γυμνασίων και  Λυκείων Κολλεγίου Αθηνών και Κολλεγίου Ψυχικού στο Θέατρο του Κολλεγίου, στο Ψυχικό.

Το Τμήμα Φυσικής Αγωγής και το “A” Association  αφιέρωσαν την εκδήλωση στον Αθλητισμό - Εθελοντισμό.

Στην εκδήλωση που πραγματοποιήθηκε στο Θέατρο, κεντρικοί ομιλητές ήταν ο Παύλος Μάμαλος, χρυσός Παραολυμπιονίκης της άρσης βαρών και η Βασιλική Μιλλούση, παγκόσμια πρωταθλήτρια ρυθμικής γυμναστικής.

Τον Ολυμπιακό Ύμνο ερμήνευσε η μαθήτρια του ΙΒ2 Νικολίνα Αδάμ, ενώ στο πιάνο συνόδευσε ο κ. Στέφανος Τσοκάκης, Διασχολικός Προϊστάμενος Μουσικής του Κολλεγίου.

Υπεύθυνοι συντονισμού των εκδηλώσεων οι κ.κ.: Βίκυ Καρκαλέτσου, Κατερίνα Κατσίκη, Χρήστος Πολύζος και Βασίλης Μόσχος.