Α.Σ.Ι.Σ. Πρωτάθλημα Στίβου Γυμνασίων – Λυκείων

Μαρ 19, 2016

Το Σάββατο, 19 Μαρτίου 2016, πραγματοποιήθηκαν οι Τελικοί αγώνες Στίβου Γυμνασίων και Λυκείων, στα πλαίσια του Α.Σ.Ι.Σ. (Αθλητικές Συναντήσεις Ιδιωτικών Σχολείων), που διοργάνωσε το Κολλέγιο Αθηνών – Κολλέγιο Ψυχικού.  Στους αγώνες έλαβαν μέρος τα εξής Σχολεία: Αμερικάνικο Κολλέγιο Ελλάδος, Αρσάκεια, Γερμανική Σχολή, Ε.Ε.Ι. Κολλέγιο, Εκπ. Γείτονα, Εκπ. Δούκα, Εκπ. Κωστέα-Γείτονα, Ελληνογερμανική Αγωγή, Ιόνιος Σχολή, Λεόντειο Λύκειο Ν. Σμύρνης, Ν. Γενιά Ζηρίδη, Ν. Εκπ. Γ. Μαλλιάρα, Σχ. Μωραΐτη, Τοσίτσεια., St. Catherine’s.  Το Κολλέγιο κατέκτησε την 1η Θέση στη Γενική Βαθμολογία μαθητών – μαθητριών Γυμνασίου με 142 βαθμούς, και την 1η Θέση στη Γενική Βαθμολογία μαθητών – μαθητριών Λυκείου με 163 βαθμούς.

Δείτε τα αποτελέσματα