College Run

Οκτ 5, 2014

Την Κυριακή 5 Οκτωβρίου 2014, το Σχολείο μας σε συνεργασία με το Runner Magazine και υπό την αιγίδα του Δήμου Φιλοθέης-Ψυχικού, διοργάνωσαν Αγώνες Δρόμου επί Δημοσίας Οδού (5 χλμ., 10 χλμ. και  1.000 μ. παιδιών) με την ονομασία «College Run».

Στους αγώνες συμμετείχαν συνολικά 353 δρομείς όλων των ηλικιών, μεταξύ των οποίων και αρκετά μέλη της Κολλεγιακής οικογένειας.

Στους 3 πρώτους νικητές κάθε αγώνα απονεμήθηκαν βραβεία και σε όλους τους συμμετέχοντες δόθηκαν αναμνηστικά μετάλλια.

Στην επιτυχία της εκδήλωσης συνετέλεσε η κινητοποίηση των Αστυνομικών Τμημάτων Φιλοθέης – Ψυχικού και της Τροχαίας Κηφισιάς.

Την ιατρική κάλυψη των αγώνων προσέφερε το Σώμα Σαμαρειτών του Ερυθρού Σταυρού.Οι μαθητές και οι μαθήτριες του “A” Association και οι εθελοντές του Ι.Β., βοήθησαν εξίσου στην άρτια διοργάνωση των αγώνων.