Πανελλήνιο Σχολικό Πρωτάθλημα Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης Λυκείων

Μαρ 9, 2014

Το Σαββατοκύριακο, 8-9 Μαρτίου 2014, διεξήχθη στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας το Πανελλήνιο Σχολικό Πρωτάθλημα Λυκείων Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης, που διοργάνωσαν το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων και η Ελληνική Φίλαθλη Ομοσπονδία Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης. Στους αγώνες πήραν μέρος 288 μαθητές και μαθήτριες από όλη τη χώρα, στην πλειοψηφία τους αθλητές συλλόγων Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης.

Στους αγώνες συμμετείχε ομάδα Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης του Λυκείου Κολλεγίου Αθηνών και ομάδα Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης του Λυκείου Κολλεγίου Ψυχικού, αποτελούμενες από μαθητές - μαθήτριες που δεν ανήκουν σε συλλόγους Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης.

Τις ομάδες συνόδευσαν στους αγώνες οι καθηγητές: Ιωάννης Κούλας, Καθηγητής Σύμβουλος Ομίλου Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης του Λυκείου Κ.Α., Θοδωρής Γραμματικόπουλος, Συντονιστής Εξωσχολικού Αγωνιστικού Προγράμματος Ε.Ε.Ι.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των Ομάδων του Κολλεγίουστο Πανελλήνιο Σχολικό Πρωτάθλημα 2013-14:

Συνοπτικά τα αποτελέσματα του Τουρνουά:

ΟΜΑΔΙΚΟ

Νένα
(2ο ΓΕΛ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ)
  1-3

Στα πλαίσια της προετοιμασίας των Ομάδων, διεξήχθη την Παρασκευή 7/3/14 στο Κλειστό Γυμναστήριο του Κολλεγίου, Φιλικό Τουρνουά Προετοιμασίας με συμμετοχή των Ομάδων Κολλεγίου Αθηνών, Κολλεγίου Ψυχικού και δύο Ομάδων του Γυμναστικού Αθλητικού Συλλόγου Χολαργού. Συνοπτικά τα αποτελέσματα του Τουρνουά:

Κολλέγιο Αθηνών –   ΓΑΣ Χολαργού 1  4 - 3
  Κολλέγιο Αθηνών  –  ΓΑΣ Χολαργού 2  3 - 4