Αποχαιρετιστήρια εκδήλωση προς τιμήν του Χρήστου Σούλιου και του Γιάννη Γρυπάρη

Δεκ 5, 2013

Την Πέμπτη, 5 Δεκεμβρίου 2013, πραγματοποιήθηκε εκδήλωση προς τιμήν Χρήστου Σούλιου και Γιάννη Γρυπάρη, οι οποίοι αποχώρησαν, λόγω συνταξιοδότησης το 2012,  ύστερα από πολυετή προσφορά στο Τμήμα Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού του Ελληνοαμερικανικού Εκπαιδευτικού Ιδρύματος, στην Αίθουσα Τροπαίων του Αγγελικούσειου Κλειστού Γυμναστηρίου & Χανδρείου Αθλητικού Κέντρου.

Στην εκδήλωση παρευρέθηκαν ο πρόεδρος του Δ.Σ. του Ε.Ε.Ι., Αλέξανδρος Κ. Σαμαράς, μέλη του Δ.Σ., μέλη των Διευθύνσεων των Σχολικών Μονάδων, Διευθυντές/Προϊστάμενοι – Επικεφαλείς Τμημάτων, Εκπαιδευτικοί και Διοικητικοί υπάλληλοι του Τμήματος Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού και  μέλη της Αθλητικής Συμβουλευτικής Επιτροπής.

Τον Χ. Σούλιο και τον Γ. Γρυπάρη τίμησε το Τμήμα Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού με αναμνηστική πλακέτα.  Την απονομή έκανε ο πρόεδρος του Δ.Σ. Α. Κ. Σαμαράς.  Οι φωτογραφίες των δύο συναδέλφων αναρτήθηκαν στην Αίθουσα Τροπαίων σύμφωνα με την παράδοση του Τμήματος Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού.

Ενδεικτικά αναφέρουμε ότι:

Ο Χρήστος Σούλιος διετέλεσε:

• 1977 – 2007 Προπονητής των Αντιπροσωπευτικών Ομάδων Ποδοσφαίρου και Ενόργανης Γυμναστικής.
  • 1997 – 2005 Προπονητής και εκπρόσωπος του ΣΑΚΑ στην ΕΠΟ, στο Ποδόσφαιρο Σάλας 5x5.
  • 2000 – 2007 Διασχολικός Συντονιστής Λυκείων Κολλεγίου Αθηνών – Κολλεγίου Ψυχικού.
  • 2007 – 2012 Συντονιστής Εξωσχολικού Αγωνιστικού Προγράμματος των Αντιπροσωπευτικών Ομάδων του Ε.Ε.Ι.

Ο Γιάννης Γρυπάρης διατέλεσε:

• 1980 – 1999 Συντονιστής του Τμήματος Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού του Δημοτικού Σχολείου Κολλεγίου Αθηνών.
  • 1991 – 2012 Υπεύθυνος προγράμματος «Αθλητισμός – Χορός» Ειδικών Προγραμμάτων του Ε.Ε.Ι.
  • 1998 – 2012 Υπεύθυνος Θερινών προγραμμάτων του Ε.Ε.Ι.
  • 2000 – 2007 Διασχολικός Συντονιστής Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού των Δημοτικών Σχολείων του Ε.Ε.Ι.
  • 2007 – 2012 Διασχολικός προϊστάμενος Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού.
  • 2010 – 2012 Eκπρόσωπος του Κολλεγίου και μέλος της τριμελούς Διοικούσας Επιτροπής της οργάνωσης Α.Σ.Ι.Σ. (Αθλητικές Συναντήσεις Ιδιωτικών Σχολείων).
  • Τακτικό μέλος της Αθλητικής Συμβουλευτικής Επιτροπής του Ε.Ε.Ι.