Νέα Σχολικής Χρονιάς 2020-2021

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου (Κ20)

Ιουλ 4, 2021

Στις 3 και 4 Ιουλίου 2021, πραγματοποιήθηκε το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου Κ20, στη Θεσσαλονίκη.  Από το Κολλέγιο συμμετείχαν 17 μαθητές και μαθήτριες.

Στους αγώνες επιτεύχθηκαν νέες επιδόσεις Κολλεγίου στα εξής αγωνίσματα:

o   Έπταθλο Κ20 από τη μαθήτρια της Β’ Λυκείου Κολλεγίου Ψυχικού,  Χριστίνα Καλδή, με 4.200 βαθμούς.

o   Άλμα είς Ύψος από τη μαθήτρια της Β’ Λυκείου Κολλεγίου Ψυχικού, Βιργινία Κουλουμέντα, με επίδοση 1,75μ.

Τρεις πρώτες θέσεις κατέλαβαν οι παρακάτω μαθητές και μαθήτριες:

o   Η αθλήτρια του ΣΑΚΑ, Έλλη-Ευτυχία Δεληγιάννη, στο Δρόμο 800μ (1η θέση) - Πρόκριση για το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Κ20 στο Δρόμο 800μ.

o   Οι μαθήτριες της Α’ Λυκείου Κολλεγίου Αθηνών – Κολλεγίου Ψυχικού, Ελένη Ροδοπούλου, Άννα Γκιόκα, Άννα-Μαρία Ίβιτς και η αθλήτρια του ΣΑΚΑ Έλλη-Ευτυχία Δεληγιάννη, στο Δρόμο 4x400μ (1η θέση)

o   Ο μαθητής της Β’ Λυκείου Κολλεγίου Ψυχικού, Γεράσιμος Καμπίτσης, στο Δρόμο 100μ (2η θέση) - Πρόκριση για το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Κ20 στο Δρόμο 4x100μ.

o   Οι μαθητές της Α’ και Β’ Λυκείου Κολλεγίου Αθηνών – Κολλεγίου Ψυχικού, Αθανάσιος Κοτταρίδης, Νικήτας Κυρκιλής, Ταξιάρχης Χατζητσάκος, Γεράσιμος Καμπίτσης, στο Δρόμο 4x100μ (3η θέση)

Δείτε τα αποτελέσματα