Βράβευση του Λυκείου Κολλεγίου Ψυχικού από την Ελληνική Εταιρία Προστασίας της Φύσης

Απρ 5, 2014
Το Λύκειο Κολλεγίου Ψυχικού τιμήθηκε με Βραβείο για τις επιτυχημένες και πρωτότυπες δράσεις που υλοποιήθηκαν στο πλαίσιο του Διεθνούς Δικτύου Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης σε εκδήλωση που διοργάνωσε η Ελληνική Εταιρία Προστασίας της Φύσης. Στην εκδήλωση αυτή, που πραγματοποιήθηκε στο Αμφιθέατρο του Μουσείου Μπενάκη (Πειραιώς 138 & Ανδρονίκου) το Σάββατο, 15 Μαρτίου 2014, βραβεύθηκαν τα σχολεία του Δικτύου «Οικολογικά Σχολεία».
Στην εκδήλωση μαθητές-εκπρόσωποι Περιβαλλοντικών Ομάδων παρουσίασαν τη δράση τους μέσω δρώμενων. Λίγο πριν τη λήξη της εκδήλωσης μαθητές ερμήνευσαν το τραγούδι «Ζω οικολογικά, με βήματα επτά», σε στίχους Αλέκας Βαρβαρέσου και μουσική Γιάννη Σφυρή.
Υπεύθυνοι καθηγητές του Σχολείου μας: Βασίλης Δημόπουλος, Φιλήμων Διαμαντίδης, Δήμητρα Κοντοσταυλάκη, Έφη Κοντού