Συμμετοχή μαθητών του Λυκείου Κολλεγίου Αθηνών στο 2ο Μαθητικό Θεολογικό Συνέδριο

Απρ 4, 2016

Μέλη του Ομίλου Οικουμενικών Σχέσεων και Ορθόδοξης Πνευματικότητας συμμετείχαν στο 2ο Μαθητικό Θεολογικό Συνέδριο με γενικό θέμα Η Θεολογία διαλέγεται με τον σύγχρονο κόσμο, που διεξήχθη το Σάββατο, 27 Φεβρουαρίου, και την Κυριακή, 28 Φεβρουαρίου 2016, στο Μουσείο Βυζαντινής Τέχνης και Πολιτισμού στη Θεσσαλονίκη. Στο Συνέδριο, το οποίο διοργανώθηκε από το 1ο Πειραματικό Λύκειο Θεσσαλονίκης «Μανόλης Ανδρόνικος», συμμετείχαν οι ακόλουθοι μαθητές του Λυκείου Κολλεγίου Αθηνών: Δ. Δούρου, Κ. Καλπαξή, Εμ. Κάππου, Α. Καφούνη, Α. Λιάσκα, Κ. Μακρή, Κ. Μιχαήλ, Χ. Μπολώτα, Γ. Πράσινος, Σ. Τσαντίλα, Δ. Τσουτρέλη, Μ. Χαρουτουνιάν, Ν. Γαλανός, Γ. Λυχναρά, Δ. Μαμάκος, Ε. Τσαΐρη  και Μ. Τσαντίλας. Τους μαθητές συνόδευσαν ο κ. Κ. Τσιώρης και ο κ. Π. Τσίρος.