Βράβευση Μαθητών του Λατσείου στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό «Γαλλοφωνία 2016»

Μαρ 23, 2016

Οι μαθητές και μαθήτριες των τμημάτων Γαλλικών της κ. Α. Ανδρούτσου και της κ. Μ. Παναγιωτοπούλου, βραβεύτηκαν στον Διεθνή Διαγωνισμό Γαλλοφωνίας με θέμα: «Η Γεύση των λέξεων – Λέξεις που ανοίγουν την όρεξη»,  το Σάββατο 19 Μαρτίου 2016, στο αμφιθέατρο του Γαλλικού Ινστιτούτου. Όπως κάθε χρόνο, η διοργάνωση πραγματοποιήθηκε από το Γαλλικό Ινστιτούτο και την Υπηρεσία Συνεργασίας και Μορφωτικής Δράσης της Γαλλικής Πρεσβείας στην Ελλάδα, σε συνεργασία με όλες τις Γαλλόφωνες Πρεσβείες. Ο διαγωνισμός ήταν ανοιχτός σε όλους τους Έλληνες μαθητές ιδιωτικών και δημοσίων σχολείων.

Η Διεύθυνση συγχαίρει τους μαθητές για τη βράβευσή τους και τους εύχεται πάντοτε επιτυχίες.

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να δείτε: