Συμμετοχή του Περιβαλλοντικού Ομίλου, στην ημερίδα "Στέλνω Μήνυμα, Αναλαμβάνω Δράση"

Μαρ 11, 2016
Το Σάββατο, 30 Ιανουαρίου 2016 δι&om

Το Σάββατο, 30 Ιανουαρίου 2016 διοργανώθηκε, στο 4ο Γυμνάσιο Χαλανδρίουημερίδα για την παρουσίαση της δράσης «Στέλνω μήνυμα, Αναλαμβάνω Δράση», Μειώνω τα απορρίμματα-Επαναχρησιμοποιώ-Ανακυκλώνω, στο Σχολείο μου, στη Γειτονιά μου, στην Πόλη μου, η οποία υλοποιήθηκε υπό την αιγίδα της Ελληνικής Εταιρείας της Προστασίας της Φύσης.

Συμμετείχαν σαράντα πέντε (45) σχολεία και ολοκλήρωσαν με επιτυχία τις δραστηριότητές τους, είχαν την ευκαιρία να παρουσιάσουν τις εργασίες τους καθώς και την εκστρατεία ενημέρωσης που έκανε το καθένα.

Το Σχολείο μας, ως ενεργό μέλος της οικογένειας των  Οικολογικών Σχολείων και ευαισθητοποιημένο σε περιβαλλοντικά θέματα, συμμετείχε σε αυτήν την ημερίδα με δύο μαθήτριες του Περιβαλλοντικού Ομίλου, τη Χριστιάνα Δούρου, 6γ και την Αμαλία – Χριστίνα Τουτζιαρίδη, 5α, οι οποίες παρουσίασαν τη δράση που υλοποιήθηκε από τον Όμιλό μας. Τις μαθήτριες συνόδευσαν ο Διευθυντής του Σχολείου μας κ. Λ. Ζάχος και οι υπεύθυνες του Ομίλου, κ. Γ. Ζούμπου και κ. Χ. Λαγού.

Ο σύνδεσμος της Ημερίδας από την Ελληνική Εταιρία Προστασίας της Φύσης: goo.gl/OFYFo8

Η παρουσίαση του Σχολείου μας: