Το Λύκειο Κολλεγίου Ψυχικού στον Παγκόσμιο Διαγωνισμό F1 in Schools

Σεπ 23, 2015

Η ομάδα VELOC Racing του Ομίλου F1 in Schools του Λυκείου Κολλεγίου Ψυχικού - αποτελούμενη από τους μαθητές της Β´ τάξης Ιωάννη Ελευθεριάδη, Γεώργιο Κολλυριώτη, Παναγιώτη Μαρκέτο και Στυλιανό Βαμβακά - είναι μια από τις τρεις ομάδες που εκπροσωπούν την Ελλάδα στον Παγκόσμιο Μαθητικό Διαγωνισμό F1 in Schools, που πραγματοποιείται στη Σιγκαπούρη (11-21 Σεπτεμβρίου 2015). Υπεύθυνος καθηγητής του Ομίλου είναι ο κ. Π. Κωστούλας.

Η ομάδα του Κολλεγίου Ψυχικού είχε προηγουμένως διακριθεί στον αντίστοιχο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό, που πραγματοποιήθηκε στο Κολλέγιο Ανατόλια της Θεσσαλονίκης (24-26 Απριλίου 2015).