Διάκριση μαθητών της Β΄Λυκείου Κολλεγίου Αθηνών στον 4ο Πανελλαδικό Μαθητικό Διαγωνισμό Φιλοσοφικού Δοκιμίου

Ιουν 8, 2015
Ο μαθητής της Β΄ Λυκείου Παν&alpha

Ο μαθητής της Β΄ Λυκείου Παναγιώτης-Ιωάννης Κρίσιλιας έλαβε Έπαινο για την πρόκρισή του στον τελικό του 4oυ Πανελλαδικού Μαθητικού Διαγωνισμού Φιλοσοφικού Δοκιμίου με θέμα «Φιλοσοφία και τέχνη», που πραγματοποιήθηκε την Παρασκευή, 13 και το Σάββατο, 14 Μαρτίου 2015, στην Πάτρα.

Ο μαθητής της Β΄ Λυκείου Ντάννυ Ναάρ έλαβε Έπαινο για την κατάταξή του στην ομάδα με διακεκριμένη επιτυχία στον προκριματικό του ίδιου Διαγωνισμού.

Ο Διαγωνισμός διοργανώθηκε από το Τμήμα Φιλοσοφίας του Πανεπιστημίου Πατρών σε συνεργασία με το Κέντρο Ελληνικών Σπουδών (Ελλάδας) του Πανεπιστημίου του Χάρβαρντ και την Ελληνική Φιλοσοφική Εταιρεία.