Συμμετοχή μαθητή της Γ΄ Λυκείου Κολλεγίου Αθηνών στην προολυμπιακή ομάδα για την Ολυμπιάδα του Ρίο 2016 και βράβευσή του από το Ίδρυμα Λεβέντη

Μαϊ 18, 2015
Ο μαθητής της Γ΄ Λυκείου Άγγελος Βασιλείου επελέγη από την Ελληνική Ολυμπιακή Επιτροπή, προκειμένου να συμμετάσχει στην προολυμπιακή ομάδα προετοιμασίας για την Ολυμπιάδα του Ρίο 2016.

Ο μαθητής της Γ΄ Λυκείου Άγγελος Βασιλείου επελέγη από την Ελληνική Ολυμπιακή Επιτροπή, προκειμένου να συμμετάσχει στην προολυμπιακή ομάδα προετοιμασίας για την Ολυμπιάδα του Ρίο 2016.
Επιπλέον, με βάση το βιογραφικό του μαθητή και παρά το νεαρό της ηλικίας του, το Ίδρυμα Λεβέντη τον επέλεξε και τον βράβευσε στην καθιερωμένη ετήσια τελετή, που πραγματοποιήθηκε στις εγκαταστάσεις της Ελληνικής Ολυμπιακής Επιτροπής στις 22 Απριλίου 2015.
Το Ίδρυμα Λεβέντη τα τελευταία δεκαέξι χρόνια βραβεύει και παρέχει υποτροφία στους καλύτερους Έλληνες και Κύπριους αθλητές που διεκδικούν πρόκριση στην Ολυμπιάδα με τις περισσότερες αξιώσεις.