Διακρίσεις μαθητών του Λυκείου Κολλεγίου Ψυχικού στο Harvard Model Congress Europe 2015

Μαρ 31, 2015

Δώδεκα μαθητές του Γενικού Λυκείου και δώδεκα μαθητές του Προγράμματος International Baccalaureate εκπροσώπησαν το Λύκειο Κολλεγίου Ψυχικού στο ετήσιο Συνέδριο «Harvard Model Congress Europe 2015». Το συνέδριο έλαβε χώρα στη Μαδρίτη της Ισπανίας από την Παρασκευή, 13 Μαρτίου έως τη Δευτέρα, 16 Μαρτίου 2015.

Η αποστολή του Σχολείου μας είχε μια εξαιρετική παρουσία στο Συνέδριο. Πιο συγκεκριμένα έξι από τους μαθητές τιμήθηκαν με τις εξής διακρίσεις:

• Καλογιάννη Βασιλική (Honorable Mention)
  • Τόλη Βικτωρία (Honorable Mention)
  • Διαμαντή Ελεάννα (Award of Excellence)
  • Μητρόπουλος Άρης (Award of Excellence)
  • Στόικου Εβελίνα (Award of Excellence)
  • Φράγκου Ίρις (Award of Excellence)

Συνοδοί-καθηγητές: Κ. Γεωργακοπούλου, Κ. Κατσαρού, Μ. Mayson