Διακρίσεις μαθητών του Γενικού Λυκείου Κολλεγίου Ψυχικού στον 11ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Βιολογίας

Μαρ 31, 2015
Τέσσερις μαθητές του Γενικού Λυκείου Κολλεγίου Ψυχικού διακρίθηκαν στην πρώτη φάση του 11ου Πανελλήνιου Μαθητικού Διαγωνισμού Βιολογίας, που διεξήχθη το Σάββατο, 31 Ιανουαρίου 2015.

Συγκεκριμένα ο Λάμπρος Καρακόζης (Α΄5) και η Μαρία-Σοφία Καλογεροπούλου (Α΄2) κατέλαβαν τη 2η και την 6η θέση αντίστοιχα στο Διαγωνισμό για μαθητές της Α΄ Λυκείου μεταξύ 1044 διαγωνιζομένων. Επίσης ο Αργύρης Γυφτόπουλος (Β΄3) και o Παναγιώτης  Σταυρόπουλος (Β΄3) κατέλαβαν τη 2η και την 8η θέση αντίστοιχα στο Διαγωνισμό για μαθητές της Β΄ Λυκείου μεταξύ 1117 συμμετεχόντων. Οι παραπάνω μαθητές της Β΄ τάξης που κατετάγησαν στην πρώτη δεκάδα προκρίθηκαν απευθείας στη 2η φάση του Διαγωνισμού του επόμενου σχολικού έτους για μαθητές της Γ΄ Λυκείου.

Τους μαθητές προετοίμασε ο Προϊστάμενος του Ακαδημαϊκού Τμήματος Φυσικών Επιστημών Γυμνασίου-Λυκείου κ. Μάριος Γαλερός.