Συμμετοχή στην εκδήλωση της WWF ""Panda με Μέσα""

Μαρ 18, 2015
ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΤΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΑΘΗΝΩΝΣΤΗΝ ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΤΗΣ WWF-Panda με Μέσα! Την Κυριακή 15 Φεβρουαρίου, στην εκδήλωση της WWF, Panda με Μέσα!, στο

ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΤΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΑΘΗΝΩΝ

ΣΤΗΝ ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΤΗΣ WWF-Panda με Μέσα!

Την Κυριακή 15 Φεβρουαρίου, στην εκδήλωση της WWF, Panda με Μέσα!, στο Χώρο Πολλαπλών Χρήσεων στο σταθμό του μετρό στο Σύνταγμα, συμμετείχε το Δημοτικό Κολλεγίου Αθηνών με εικαστικά έργα μαθητών του.

Στην ενότητα Panda μέσα και καλλιτεχνικά!, εκτέθηκαν 25 έργα μαθητών μας, από τα 108 που εστάλησαν συνολικά. Οι μαθητές μας δημιούργησαν εικαστικά έργα που εμπνεύστηκαν από τα μέσα αστικών συγκοινωνιών. Τα έργα τους κέρδισαν τον θαυμασμό των επισκεπτών με την καλλιτεχνική τους αξία αλλά και με το μήνυμά τους. Μικροί και μεγάλοι επισκέπτες της εκδήλωσης, απόλαυσαν τα πιο τρελά και ευφάνταστα μέσα που μπορούσαν να φανταστούν!

Εκτέθηκαν τα έργα των παρακάτω μαθητών:

Δημήτρης Αίσωπος Αλεξάνδρα Ζαχαράκη Νικόλ Μακρή Παναγιώτης Παγουλάτος Παύλος Πολίτης
Μαρία Αισώπου Ναταλία Ζήβα Άλκηστη Μάνου Νεφέλη Παπαγεωργίου Καρολίνα Ρόκκα
Ντόρις Αναγνωστοπούλου    Ηλέκτρα Ηλιοπούλου Ιάσονας Μιχάλας Ιάσονας Παπαδόπουλος Μάιρα Στρατηγοπούλου
Κωνσταντίνα Βεκρή Χλόη Κεφάλα Χάρης Μιχαλόπουλος Παναγιώτης Παπανδρέου   Ελένη Τσαχαγέα
Θεόδωρος Ευσταθίου Έλια Λαμπρινοπούλου   Ρόζυ-Αγγελική Μπετροσιάν   Νίκη Πιοβάν Ναταλία Χατζηγεωργίου

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για τη συμμετοχή τους!