Μεγάλη διάκριση μαθητή Γυμνασίου Κολλεγίου Ψυχικού στην 32η Εθνική Μαθηματική Ολυμπιάδα «ΑΡΧΙΜΗΔΗΣ»

Μαρ 8, 2015
Ψυχικό, 03 Μαρτίου 2015 Ο μαθητής Καλογερόπουλος Χρήστος της Γ΄ Γυμνασίου του Κολλεγίου Ψυχικού διακρίθηκε στην 32η Εθνική Μαθηματική Ολυμπιάδα «ΑΡΧΙΜΗΔΗΣ», που διοργανώνει η Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία, αποσπώντας το 3ο Βραβείο.

Ψυχικό, 03 Μαρτίου 2015

Ο μαθητής Καλογερόπουλος Χρήστος της Γ΄ Γυμνασίου του Κολλεγίου Ψυχικού διακρίθηκε  στην 32η Εθνική Μαθηματική Ολυμπιάδα «ΑΡΧΙΜΗΔΗΣ», που διοργανώνει η Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία, αποσπώντας το 3ο Βραβείο.

Χάρη στην επιτυχία του αποκτά το δικαίωμα συμμετοχής στον τελικό «Προκριματικό Διαγωνισμό», από τον οποίο θα προκύψει η ομάδα που θα συμμετάσχει στη Βαλκανιάδα των Μαθηματικών, όπως και αυτή που θα συμμετάσχει στη Διεθνή Μαθηματική Ολυμπιάδα.

Θερμά συγχαρητήρια για τη μεγάλη διάκριση!