Διακρίσεις μαθητών Λυκείου Κολλεγίου Ψυχικού στον Πανελλήνιο Μαθηματικό Διαγωνισμό ""Ο Ευκλείδης""

Μαρ 6, 2015
Οι επιτυχόντες του Λυκείου Κολλεγίου Ψυχικού στον 75ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας ""Ο ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ"" είναι οι εξής: Α΄ ΛΥΚΕΙΟΥ1.

Οι επιτυχόντες του Λυκείου Κολλεγίου Ψυχικού στον 75ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας "Ο ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ" είναι οι εξής: Α΄ ΛΥΚΕΙΟΥ

1. Ασημακόπουλος Δημήτριος 2. Γκόλαντα Αντωνία 3. Παπαδόπουλος Αλέξανδρος Β΄ ΛΥΚΕΙΟΥ

1. Εμφιετζόγλου Ροδόπη 2. Οικονόμου Παναγιώτης

Από τους μαθητές της Α΄ τάξης ο Δημήτριος Ασημακόπουλος τιμήθηκε με το 1ο βραβείο και ο Αλέξανδρος Παπαδόπουλος με το 3ο βραβείο στον παραπάνω Διαγωνισμό.

Από τους μαθητές της Β΄ τάξης ο Παναγιώτης Οικονόμου κατέλαβε την 3η θέση.

Η Διεύθυνση και ο Σύλλογος Διδασκόντων του Λυκείου Κολλεγίου Ψυχικού συγχαίρουν τους μαθητές που διακρίθηκαν.