Βραβείο και έπαινος σε μαθήτριες του Σχολείου μας σε Διαγωνισμό Ζωγραφικής

Δεκ 25, 2014

Στα πλαίσια του Διαγωνισμού Ζωγραφικής που διοργάνωσε η Ινδική Πρεσβεία με θέμα “Life”, με αφορμή την ημερομηνία γέννησης του Nehru (14/11), πρώτου πρωθυπουργού της Ινδίας, η μαθήτρια Αγγελική Τρυφωνοπούλου του τμήματος Α2 κατέκτησε το 3ο βραβείο στην ηλιακή ομάδα από πέντε έως 7 ετών. Επίσης η μαθήτρια του Σχολείου μας Αικατερίνη Χατζηγιάννη του τμήματος Γ4 ετών έλαβε έπαινο στην ηλικιακή ομάδα οκτώ έως δέκα για το εξαιρετικό έργο της. Η βράβευση πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη 10 Δεκεμβρίου 2014, Byron College που βρίσκεται στο Γέρακα Αττικής. Η απονομή των βραβείων και των επαίνων έγινε από τον πρεσβευτή της Ινδίας.

Η Διεύθυνση συγχαίρει τις μαθήτριες για την βράβευσή τους και τους εύχεται πάντοτε επιτυχίες.