Το Δημοτικό τρέχει στο Turkey Trot και βοηθά παιδιά που έχουν ανάγκη

Δεκ 16, 2014

Η μέρα του Thanks Giving γιορτάστηκε τη φετινή χρονιά, στο Δημοτικό Κολλεγίου Αθηνών, με ιδιαίτερο τρόπο. Με κεντρικό σύνθημα «Τhe Beauty of Diversity», το Αγγλικό Τμήμα του Σχολείου οργάνωσε, για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά, στις 1, 2 και 4 Δεκεμβρίου, το «Turkey Trot», έναν πρωτότυπο αγώνα δρόμου με πολλαπλούς στόχους: οι μαθητές μας να συζητήσουν, να αναγνωρίσουν και να αποδεχτούν τη «Διαφορετικότητα», όπως αυτή εκφράζεται παντού γύρω μας, στο φυσικό περιβάλλον, στις φυλές της γης, στις συνήθειες και στα ήθη, στις σκέψεις και στις πεποιθήσεις, στην εμφάνιση και στα συναισθήματα του καθενός από εμάς.