Διακρίσεις μαθητών της Β΄ Λυκείου Κολλεγίου Αθηνών στους Πανελλήνιους Σχολικούς Αγώνες Κλασικού Αθλητισμού Λυκείων

Σεπ 6, 2014

Ο μαθητής της Β΄ Λυκείου Νικόλαος Εμπέογλου κατέλαβε την 1η θέση στο αγώνισμα του Δρόμου 400 μ. (επίδοση 48”65) στους Πανελλήνιους Σχολικούς Αγώνες Κλασικού Αθλητισμού Λυκείων, που πραγματοποιήθηκαν στις 6 Μαΐου 2014 στο ΟΑΚΑ. Η επίδοσή του αποτελεί Ρεκόρ Κολλεγίου. Ο μαθητής προκρίθηκε και θα συμμετάσχει με την Εθνική ομάδα στους Βαλκανικούς Αγώνες Παίδων που θα γίνουν στο Σλίβεν της Βουλγαρίας, στις 15 Μαΐου 2014.

Στους ίδιους Πανελλήνιους Σχολικούς Αγώνες Κλασικού Αθλητισμού Λυκείων ο μαθητής της Β΄ Λυκείου Αλέξανδρος Αναστασιάδης κατέλαβε την 6η θέση (επίδοση 9’11”88) στο αγώνισμα του Δρόμου 3.000 μ.