Βράβευση μαθητή του Λατσείου στον 8ο Διεθνή διαγωνισμό της Toyota Moto Corporation

Αυγ 24, 2014

Στον Διεθνή Διαγωνισμό Ζωγραφικής που διοργάνωσε για 8η χρονιά η Toyota Motor Corporation με θέμα: «Το Αυτοκίνητο των ονείρων σου – Το αυτοκίνητο του μέλλοντος – Your Dream Car», και πραγματοποιήθηκε από 25 Νοεμβρίου 2013 έως 14 Φεβρουαρίου 2014, ο μαθητής της Β΄ τάξης του Δημοτικού του Κολεγίου Ψυχικού Δημήτρης Νάκος, βραβεύτηκε για το έργο του στην κατηγορία «παιδιά έως 7 ετών». Η εκδήλωση για τη βράβευση έγινε το Σάββατο 17 Μαΐου, στις 12:00 το μεσημέρι στην έκθεση αυτοκινήτων των «Polis Inchcape Athens» στη Λ. Λαυρίου 15, στα Γλυκά Νερά.

Οι τρεις νικητές συνοδευόμενοι από έναν από τους γονείς ή κηδεμόνες τους θα ταξιδέψουν στην Ιαπωνία για την τελική βράβευση τον Αύγουστο του 2014.