Διακρίσεις μαθητών του Γενικού Λυκείου Κολλεγίου Ψυχικού στον 10ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Βιολογίας

Απρ 6, 2014
Τρεις μαθητές του Γενικού Λυκείου Κολλεγίου Ψυχικού διακρίθηκαν στην πρώτη φάση του 10ου Πανελλήνιου Μαθητικού Διαγωνισμού Βιολογίας, που διεξήχθη το Σάββατο, 8 Φεβρουαρίου 2014.
Συγκεκριμένα ο Αργύρης Γυφτόπουλος (Α΄1) κατέλαβε την 6η θέση στο Διαγωνισμό για μαθητές της Α΄ Λυκείου, ενώ οι μαθητές Ιωάννης Δέδες (Γ΄2) και Στέφανος Σαμπατακάκης (Γ΄3) κατέλαβαν την 11η θέση (ισοβάθμησαν) μεταξύ των μαθητών της Γ΄ Λυκείου και προκρίθηκαν στη δεύτερη φάση του Διαγωνισμού. Στη φάση αυτή συμμετέχουν οι 12 πρώτοι μαθητές του εφετινού Διαγωνισμού για μαθητές της Γ΄ τάξης, καθώς και οι 12 πρώτοι από τον περυσινό Διαγωνισμό για μαθητές της Β΄ Λυκείου. Η μαθήτρια Αναστασία Ρεπούλιου, η οποία κατέλαβε πέρυσι την 7η θέση θα συμμετάσχει επίσης στη δεύτερη φάση, που θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο, 29 Μαρτίου 2014.
Τους μαθητές προετοίμασε ο Προϊστάμενος του Ακαδημαϊκού Τμήματος Φυσικών Επιστημών Γυμνασίου-Λυκείου κ. Μάριος Γαλερός.
Η Διεύθυνση και ο Σύλλογος Διδασκόντων συγχαίρουν τους μαθητές μας και τους εύχονται καλή επιτυχία στη β΄ φάση του Διαγωνισμού!