Διάκριση μαθητών του Δημοτικού του Κολλεγίου Ψυχικού στον 31ο Μαραθώνιο της Αθήνας

Μαρ 11, 2014
Στον 31ο Μαραθώνιο της Αθήνας που πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 10 Νοεμβρίου 2013, η συμμετοχή του Δημοτικού Σχολείου του Κολλεγίου Ψυχικού ήταν εντυπωσιακή.

ΟΙ μαθητές χάρηκαν το μεγάλο αυτό αθλητικό γεγονός και αγωνίστηκαν με διάθεση και αθλητικό πνεύμα.

Στο Σχολείο την εβδομάδα που προηγήθηκε έγιναν συζητήσεις και δραστηριότητες με σκοπό να γνωρίσουν οι μαθητές την αξία και την ιστορική πορεία του Μαραθώνιου δρόμου.

Συγχαρητήρια στη μαθήτρια Ελένη Μποχλογύρου του ΣΤ5, η οποία ήρθε 1η στο δρόμο των 1000 μέτρων απ’ όλα τα συμμετέχοντα κορίτσια. Ήταν πολύ συγκινητικό όταν το κύπελό της, το παρέδωσε στο Σχολείο.

Συγχαρητήρια επίσης στο μαθητή του Ε1 Βασίλη Σερεμέτη, ο οποίος ήρθε 2ος στο δρόμο των 1000 μέτρων απ’ όλα τα συμμετέχοντα αγόρια.