Διάκριση μαθητών-μαθητριών στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό ""Βιβλιοδρομίες 2013""

Μαρ 11, 2014
Στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό «ΒΙΒΛΙΟΔΡΟΜΙΕΣ 2013», ο οποίος τελεί υπό την αιγίδα του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων και της Ελληνικής Εθνικής Επ

Στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό «ΒΙΒΛΙΟΔΡΟΜΙΕΣ  2013», ο οποίος τελεί υπό την αιγίδα του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων και της Ελληνικής Εθνικής Επιτροπής για την UNESCO, οι μαθητές μας της 6ης τάξης  :

Παντελόπουλος Αρχοντής, Παπακριβόπουλος Γιάννης, Πιτσιδιανάκης Αλέξης και Στελλακάτος-Λοβέρδος Κωνσταντίνος

έλαβαν  τη δεύτερη (2η) υψηλότερη βαθμολογία στα συμμετέχοντα Σχολεία ομαδικά εντός Αττικής και την  τρίτη(3η) υψηλότερη βαθμολογία στα συμμετέχοντα Σχολεία ομαδικά σε όλη την  Ελλάδα.Συνολικά  δε, έλαβαν την τέταρτη(4η) θέση σε ατομική και ομαδική συμμετοχή σε όλη την Ελλάδα.

Επίσης το Σχολείο μας έλαβε το βραβείο με τις περισσότερες συμμετοχές μαθητών και μαθητριών.

Ο Διαγωνισμός  πραγματοποιήθηκε το Μάιο στα εκπαιδευτήρια Γείτονα, στη Βάρη Αττικής, και συμμετείχαν τα παιδιά του ΣΤ1 και ΣΤ2.

Τα βραβεία και οι  τιμητικές διακρίσεις θα επιδοθούν το Δεκέμβριο του 2013.

Η Διεύθυνση του Λατσείου συγχαίρει όλα τα παιδιά και τους εκπαιδευτικούς.